Masz problemy zdrowotne?

www miniWszystkie bóle, dolegliwości fizyczne i choroby mają swój związek z emocjami i naszymi doświadczeniami (albo naszych rodziców i przodków). Ciało jest niezwykle mądre, zawiera wszystkie potrzebne informacje i odpowiedzi.

Metoda „Podróż” powstała w wyniku osobistych doświadczeń i przeżyć autorki Brandon Bays, która zachorowała w 1992 na raka macicy. Mimo, iż jak sama pisze, prowadziła wtedy od lat zdrowy tryb życia, dobrze i zdrowo się odżywiała, praktykowała jogę, miała szczęśliwe życie osobiste, rodzinne i zawodowe – to jednak w jej ciele pojawiła się choroba. Brandon miała już wtedy świadomość, że choroba jest swoistą informacją od jej ciała, przekazem, że guz w jej ciele nie pojawił się bez powodu, że jest on wiadomością, którą ciało wysyła niczym sygnał S.O.S.

W poszukiwaniu pomocy i rozwiązania dla siebie, Brandon doświadczyła czegoś niezwykłego, podróży w głąb swojego ciała, podróży do wnętrza guza, z którego emanowało odczucie strachu, a następnie pojawiło się tam stare wspomnienie z dzieciństwa, z czasu kiedy miała 4 lata. Mimo iż wydawało jej się, że „to ma już dawno załatwione, przepracowane i przebaczone”, to jednak to stare wspomnienie wywołało tak intensywne emocje, po ponad trzydziestu latach. Doświadczenie to odegrało kluczową rolę w jej powrocie do zdrowia, następnie zostało wykorzystane do opracowania metody Podróż i w taki właśnie sposób powstała Podróż fizyczna – podróż do wnętrza ciała.

„Choroba jest symboliczną i biologiczną kompensacją, nie pojawia się w dowolnym momencie, lecz jest efektem odczuć związanych z jakąś trudną, traumatyczną dla jednostki sytuacją i może zniknąć, jeśli tę trudną sytuację zdołamy w sobie „rozmrozić „. …. Objawy choroby zapraszają nas do odkrywania ukrytych przyczyn. / Patrick Obissier/

Jak mogę dotrzeć do ukrytych przyczyn bólu czy choroby?

www choroby Ta podróż wykorzystuje elementy kreatywnej wizualizacji, w czasie, której w bezpieczny sposób dotrzesz do tej części siebie, narządu, kości, tkanki a nawet komórki – która, w bezpośredni sposób związana jest wydarzeniem i emocjami, które stanowią przyczynę twojej choroby czy bólu. Kiedy poznasz przyczyny swojego problemu i zrozumiesz je, będzie Ci łatwiej wybaczyć a dzięki temu pożegnać bolesne wspomnienie i emocje, uwalniając naturalne zasoby samouzdrawiania obecne w Twoim ciele.

 

No comments.